Debatindlæg 
                 
                
    
	    
		
		    erfaringer med medicin
        
		
			Written by 
			laila3334
			20. okt 2011 15:33 
		
		
		    savner at høre jeres erfaringer med medicin?
nogle erfaringer med lamutigen?
hvad får i dem for?
og syntes i de hjælper?
har læst nogle enkle indlæg med meget positiv effekt
		
	
	    
		
		    Prøv at søge på Lamotrigen her på Depnet!
        
		
			Written by 
			irsten
			21. okt 2011 07:03 
		
		
		    Hej Laila
Jeg vil lige gøre dig opmærksom på, at du kan bruge søgefunktionen her på Depnet til at læse tidligere indlæg, hvor folk beskriver deres erfaringer med bestemte slags medicin. Der ligger jo masser af indlæg fra adskillige år, så der er nok at tage af.
Når jeg søger på Lamotrigen, er det dog især brevkassespørgsmål og  –svar, der kommer frem. Men det er vel heller ikke så ringe?
Det tager måske lidt tid, inden du får svar på dit indlæg. Jeg foreslår, at du kigger på de tidligere indlæg om emnet, indtil du får svar :o)
Mange hilsner
Irsten
		
	
	    
		
		    hej Irsten
        
		
			Written by 
			laila3334
			21. okt 2011 07:47 
		
		
		    tak for dit svar:)
det vil jeg prøve.
god dag
kh laila3334
		
	
	    
		
		    lamotrigin
        
		
			Written by 
			Steffen19
			26. okt 2011 11:29 
		
		
		    jeg får lamotrigin, og kan ikke helt finde ud af om de hjælper, eller det generelt bare er fordi at jeg har fået det bedre, men det er et ganske udmærket præperat
		
	
	    
		
		    Du må selv prøve
        
		
			Written by 
			studerende21
			26. okt 2011 13:38 
		
		
		    Hejsa
Jeg kan SAGTENS forstå, at du gerne vil høre andres erfaringer med medicin. Problemet er, at alle reagerer forskelligt på medicin, så i bund og grund kan du ikke bruge andres erfaringer til så meget. For nogle vil lamotrigin være perfekt, mens andre vil få en masse bivirkninger. Du må prøve dig frem. Du skal nok finde et godt middel, der virker for dig :)