Læs dagbog

Reseveret person

En side i dagbogen "Mine Tanker"
Skrevet af Foxy 26. juni 2013 19:45

Jeg var en tur i Ishøj i dag for at møde en fyr jeg have snakket med over nettet i et års tid. Hold da kæft hvor var jeg glad for at jeg havde min veninde med. Vi er i Kbh. i denne uge, så derfor var det nærliggende at mødes med ham.

Jeg skal egentligt stoppe søforhøret, men jeg kan ikke lade være med at tænke på om jeg nu var god nok til at holde samtalen i gang. Min veninde mente at jeg var meget stille i starten. Men jeg tror egentligt bare det sådan jeg er hvis man tager min social angst væk. Jeg er en reserveret person - og mange tolker det som arrogance, hvilket det ikke er. Det tager bare lidt tid for mig at varme op til folk. Jeg er egentligt ked af hvis folk opfatter det forkert.

//Foxy.

Kommentarer fra andre brugere

Kender jeg alt for godt! Der er mange, som opfatter mig som en arrogant person, men det er jeg overhovedet ik. Jeg er en reserveret person, som lige skal se folk an. Bliver også ked af det og føler mig totalt misforstået.

Skrevet af Anonym, 26. juni 2013 22:08